Bülent Yüksel Resmi Web Sayfası

 

Bulunsun

 

Önce Abdürrahim Albayrak...

Galatasaray Başkanı Adnan Polat’ın Diyarbakırspor maçındaki protestolara “memnunuz, bu protesyolar takımı kendine getirir, taraftarııza teşekkür ediyoruz” yorumunu getirmesine eski yöneticilerden Abdürrahim Albayrak’tan tepki geldi. Ntv Spor Radyo’da yayınlanan Bülent Yüksel ile Sportif Görüş programına konuk olan Albayrak, Arda üzerinde yaratılan spekülasyonlara da karşı çıktı.

İşte Albayrak’ın sözlerinin tam metni:

Galatasaray Başkanı’nın böyle bir şey söylediğine inanmak dahi istemiyorum. Adnan Başkan’ın böyle bir şey söyleyeceğini tahmin etmiyorum, Galatasaray’In başkanı, futbolcularının, kaptanının yuhalanması ile ilgili böyle bir şey söylemişse o işin içinde başka şeyler ararım. Böyle bir şey olamaz!

SORUMLULAR TEKNİK HEYET VE YÖNETİMDİR

Galatasaray’ın kaptanı Arda, Galatasaray’ın içinden yetişmiş, çok transfer tekliflerini elinin tersiyle itmiştir, bunları hak etmemiştir. Fenerbahçe’nin teklifi sonrası verdiği demeci unutmayın. Galatasaray’daki hiç bir topçunun bunları hak etmesi mümkün değil. Takım kötü gitmiştir, bunun baş sorumluları teknik heyet ve yönetimdir. Futbolcuları neden seyircinin önüne atıyorlar? Böyle bir şey olabilir mi? Bu transferleri yapan, zamansız transferler yapan, onlara çok büyük paralar ödeyen yönetimdir. Arda sakatlanana kadar takımını sırtlamış, inanılmaz başarılara imza atmış, belki de futbol hayatının sona ereceğini bile bile sakat sakat oynamıştı. Yabancılar için bunun söyleyemem belki ama Arda’ya yapılan haksızlıktır, insafsızlıktır. Hakan Şükür’e, Bülent Korkmaz’a, Ergün Penbe’ye, Okan’a, Tugay’a yaptığımız gibi, bu oyunculara da vefasızlık yaparsak, bugün de Arda’ya yapıyoruz, gençler “bizim sonumuz ne olacak?” demezler mi? Taraftarın niye bunu yaptığını anlamakta zorluk çekiyorum. Sevenimiz var, sevmeyenimiz var. Başka kulüplerin yaptığını biz yapamayız, biz Galatasaray’ız, birlik içinde olmalıyız.

SİVAS MAÇINDA YEDİĞİMİZ GOLDEN SONRA “BEYİN KANAMASI GEÇİRİYORUM” SANDIM

Sivasspor maçında, yemin ediyorum son dakikada golü yedikten sonra beyin kanaması geçireceğimi sandım, kafamı duşa, soğuk suyun altına soktum. Bn üzülmedim mi? O futbolcular üzülmedi mi? Taraftar da muhakkak üzülmüştür, ben de taraftarım. Ama Sivas dönüşünde insanların toplanıp, tesislere gidişi, futbolculara yumurta atması, Diyarbakırspor maçında olanlar... Ben o futbolcuları yuhalayanların pişman olduklarını düşünüyorum. Jo için bir şey söylemiyorum, önce Galatasaray’a bir şey verirsiniz, sonra verdiklerinizden harcarsınız ama Jo bir şey vermedi ki harcasın. Ama Arda ve diğer futbolcular Galatasaray’a çok şey verdi. Ben olanları kabullenemiyorum.

GEÇEN SENE NEDEN YAPMADILAR

Taraftarın hakkı ödenmez, ben onların içinden gelen bir insanım, Onlarla birlikte gülen, onlarla birlikte ağlayan bir insanım. Taraftarın yaptıklarını unutmam mümkün değil, birlikte tüm Türkiye’yi gezdik otobüslerle. Bu insanlar neden durup dururken bunları yapıyor? Geçen sene de büyük paralar harcanmıştı, beşinci olduk, neden geçen sene böyle şeyler yapmadılar? Gçen sene Lincoln’ün takıma ihanet ettiğini söylemiştim, bu sene Jo geldi takımın dengesini bozdu. Dos Santos takımın dengesini bozdu, verilen paralar ortada, eski futbolcuların aldığı paralar ortada. Elmalarla armutları karıştırmamak lazım.

Kısa yöneticilik kariyerinin ardından sekiz yıl geçmesine karşın sarı-kırmızılı taraftarın kendisine olan sevgisini koruyabilmiş olan Abdürrahim Albayrak, Diyarbakırspor maçındaki tepkilerin günler öncesinden bilinmesi ve maç öncesi gazetelerde de bu tepkinin yer alması ile ilgili “futbolcu tribünden gelen yöneticilerin bu tepkileri önleyememesine içerler mi?” sorusu üzerine de çok ilginç sözler sarf etti:

KULAĞIMA İNANMAK İSTEMEDİĞİM ŞEYLER GELİYOR

Kulağıma inanmak istemediğim şeyler geliyor. Anlatana “bana böyle şeyler anlatma lütfen” dedim. Bunlar hoş şeyler değil. Biz rakip tribünlerde, rakip takım taraftarlarıyla da dostça bir hava oluşturmak istiyoruz. Ama bizim tribünlerimiz birbirine girerse, Allah korusun... Çok zor ekonumik şartlarda, çocuğunun ekmek parasını Galatasaray’ın peşinde harcayanları biliyorum. Onların içinin yandığını biliyorum, onlara katılıyorum. Bizim doslarımızı memnun etmemiz lazım, sevmeyenlerimizin eline koz vermememiz lazım. Yanlış şeyler söylediysem, yanlış anlayanlardan özür dilerim.

Sonra Bülent Korkmaz...

Galatasaray’ın Efsane kaptanlarından Bülent Korkmaz genç kaptanları Arda Turan’a destak verdi. Diyarbakırspor maçında yıldız oyuncuya gösterilen tepkileri Ntv Spor Radyo’ya değerlendiren Bülent Korkmaz, Bülent Yüksel ile Sportif Görüş programında, çok ilginç bir iddia ortaya attı...


“Arda yüzünden eşimle kavga ettim. Sinema kapatma olayından sonra eşim bana ‘Arda kadar romantik olamadın’ dedi” diye söze başlayan Bülent Korkmaz, Galatasaray tribünlerinin, Arda’ya tepki gösteren kısmına yönelik sert sözler sarf etti:

İÇERİDEN BİRİ, TRİBÜNÜN BİR BÖLÜMÜ ALEHİMDE BAĞIRTMIŞTI

Ben Arda’nın her şeyine kefilim. En son gösterilen tepkileri bütün taraftara mal etmiyorum. Çünkü bunu yapan taraftarlar, Galatasaraylılık’ın ne olduğunu bilmiyorlar. Geçen sene de bana aynısı yapıldı ama taraftar yapmadı, içeriden birisi yaptırdı, bunu çok iyi biliyorum. Jo’ya gösterilen tepkiyse güzel, ıslık var küfür yok. Ama Arda’ya yapılanı asla onaylamam. Arda, insani anlamda da sportif anlamda da en son tepki gösterilecek oyuncu. Arda kazanılması çok zor bir değer ve çok çabuk kaybedebilirsiniz.

Teknik direktörlük döneminde Kendisinin yaşadığı tatsız olayın, Arda’nın yaşadıklarıyla aynı olduğunu düşündüğünü söyleyen Bülent Korkmaz detay vermedi:

BİRİLERİ “BU İŞİ YAPIN” DEMİŞ

Adamın kumarı yok, alkolü, gece hayatı yok... Bir kız arkadaşı var, o da ünlü çok şeker, değerli ve düzgün biri. Bu beraberlikten daha normal ne olabilir? Siz nasıl Galatasaray’ın değerine, kaptanına böyle beste yaparsınız. Duyunca çok sinirlendim. Bunu yapan 300-500 kişiye Galatasaray’ın ne olduğunu öğretmek lazım. Ben bunun çok içeriğine girmek istemiyorum ama farklı şekilde yapıldığına birileri “bu işi yapın” demiş gibiydi. Taraftarın yapacağı bir şey değil bu. Geçen sene benim başıma geldi. Murat Yalçındağ Ağabey çok güzel söylemiş, kendisini çok severim, “her şey aile içinde kalmalı” demiş ama kalmıyor, zamanla ortaya çıkıyor. Kalmalı aslında. Arda’ya yapılanların başkaları tarafından yapılan bir şey olduğunu düşünüyorum, başka da bir şey düşünmüyorum. Galatasaray benim ailem, daha detaya girmek istemiyorum. Arda’ya yapılanları görünce hemen geçen yıl bana yapılanlar gözümün önüne geldi. Ben 30 yıldır Galatasaray’ın içindeyim bana bunu kimse yapamaz, Arda’ya da yapamaz. Ali Sami Yen’deki ilk maçta Arda’nın gönlünü almalılar.

Ve Faruk Süren...

1996-2001 yılları arasında başkanlık koltuğunda oturan Faruk Süren, gündemdeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Lig TV’de ‘2’ye 1’ programının konuğu olan Süren, Diyarbakır maçındaki protestoların yönetimin bilgisi haricinde yapılamayacağını ileri sürdü. Aslan’ın eski patronunun açıklamalarının satırbaşları şöyle: “Genelde mutsuz bir kesim var Galatasaray’da. Hem sportif hem idari hem de mali açıdan memnun olunmayan bir durum var... En isabetli transfer Neill. De Sanctis’in gönderilip, Leo Franco’nun alınması ise yanlış... Şu anda bizler-sizler diye ayrım var kulüpte. ‘En iyisini ben biliyorum’ felsefesi yanlış...

‘Taraftar silah olarak kullanılamaz!’
Bana göre Rijkaard mutsuz. Bir kere ailesi burada değil. Bekarken de mutlu olabilirsiniz ama ben onun mutsuz olduğunu düşünüyorum... Tribündeki hadiselerin yönetimin bilgisi haricinde oluşmuş olacağına beni kimse ikna edemez. Ben bunu yutmam. Başkası olabilir ama ben bunu yutmam. Kamuoyu oluşturup, futbolcudan kurtulmak için yapılır bu tip şeyler... Taraftar taraftarlığını bilecek, yönetim yönetimliğini... Yönetim taraftarı silah olarak kullanmayacak...”

Bulunsun...
 

< Önceki yazı: Adnan Öztürk Kimdir?

 

İletişim: iletisim@bulentyuksel.com