Bülent Yüksel Resmi Web Sayfası

 

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Beşiktaş İkinci Başkanı’nın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Hürriyet Gazetesi’ne “yalancı” ve “maksatlı” demiş.

Neden?
İşte bu haberden...

...27 Ağustos Perşembe akşamı.
Mustafa Denizli’nin telefonu çalıyor. Arayan, başkan Yıldırım Demirören. Tabata transferini bitirmiş, müjdeyi Mustafa Denizli’ye vermek için sabırsızlanıyor. Ve aralarında şu diyalog geçiyor.
Y.D: Hocam hayırlı olsun.
M.D: Hayrola başkan.
Y.D: Tabata’yı aldım hocam.
M.D: Niye?
Y.D: Hocam sen hep diyordun ya “Çok iyi futbolcu” diye.
M.D: Evet ben “İyi futbolcu” diyordum ama hiçbir zaman “Alın” demedim.
Y.D: Hocam, bu iş artık bitti. Gaziantepspor ve Tabata ile her konuda anlaştım. İmzaları bile attık.
M.D: Hayırlısı olsun o zaman.

İkili arasındaki konuşmalar böyleydi. Bir gün sonra Tabata basının karşısındaydı. İmzayı attı ve 15 numaralı Beşiktaş formasını sırtına geçirdi....

Bu da Denizli’nin haberle ilgili açıklaması...

Hürriyet gazetesinde bugün "İyi Dedim Alın Demedim" başlığı ile yayımlanan asılsız haberle ilgili Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli'nin açıklamasıdır:

Haberde yer alan futbolcumuz Rodrigo Tabata'nın transferi için Başkanımız Yıldırım Demirören'e, "Evet ben “İyi futbolcu” diyordum ama hiçbir zaman “Alın” demedim" şeklinde bir beyanda asla bulunmadım.
Transferlerin tamamı bilgim ve onayım doğrultusunda yapılmıştır.
Söz konusu haberdeki iddiaların tamamı asılsızdır.
Şampiyonlar Ligi'nde Vfl Wolfsburg ile oynayacağımız bu kadar önemli bir maçın öncesinde böyle bir haberin yapılmış olması maksatlı ve manidardır.
Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla sunarım.

Mustafa Denizli
Futbol A Takım Teknik Direktörü


Ertunç Soğancıoğlu yalnızca Hürriyet Gazetesi'nin yönetim kurulu üyesi değil. Beşiktaş’ın internet sitesinde şöyle tanıtılıyor Sayın Soğancıoğlu:

ERTUNÇ SOĞANCIOĞLU

1959 Manisa-Akhisar doğumlu. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye mezunu. 2004 Mayıs–2007 Ocak tarihleri arasında BJK ve Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. İcra Kurulu Üyesi görevinde bulunan Soğancıoğlu, Doğan Yayın Holding Şirketlerinden Doğan Factoring Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi-Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Evli ve iki çocuk babası.

Vay…
Vay…
Vay…
On ay geç gelseymişim dünyaya.


 

< Önceki yazı: Nerede Kalmıştık II

 

İletişim: iletisim@bulentyuksel.com